Pre školy a firmy sme pripravili výnimočnú akciu. Profylaxia, alebo tiež profesionálne hĺbkové čistenie, je nevyhnutná servisná činnosť pre správne fungovanie a dlhú životnosť dataprojektorov.

Iba do 15.11. máte možnosť zapojiť sa do našej súťaže, kde ponúkame 3 výhercom čistenie a diagnostiku zariadenia úplne zadarmo vrátane prepravných nákladov. Bežne sa ceny pohybujú okolo 70-90 €.

Prečo je profylaxia dôležitá?

Výhody pravidelného čistenia projektora vedú k zvýšeniu výkonu a efektívnym úsporám nákladov. Mohli by sme to prirovnať k výmene oleja v aute. Ak ju zanedbáte, hrozí, že sa motor zadrie a náklady na opravu sú mnohonásobne vyššie ako jednoduchá výmena oleja. Podceniť čistenie projektoru sa teda skutočne nevypláca.

Projektory obsahujú chladiace a optické systémy, ktoré sa upchávajú jemnými nečistotami a prachovými časticami. Ak sa časom nahromadí, môže to spôsobiť predčasné zablokovanie filtrov, výbuch lámp, prehriatie a dokonca vážne poškodenie hlavných komponentov. Tieto nečistoty a prach sa musia odstrániť, aby sa umožnilo efektívne chladenie a prenos svetla v projektore.

Vedeli ste, že?
Štandardný projektor nasaje počas bežného pracovného dňa až 50 m³ vzduchu, ktorý samozrejme obsahuje veľké množstvo prachových častíc.

Vyčistiť filtre jednoducho nestačí. Tieto externé filtre pomáhajú zachytávať častice až do veľkosti 100 mikrónov. Čokoľvek menšie prejde do optickej skrinky a zvyšku vnútorných komponentov.

Vedeli ste, že?
Viac ako 80 % projektorov a 90 % projektorových lámp, ktoré zlyhali, mohlo mať predĺženú životnosť pravidelným čistením.

Chcete sa zapojiť do súťaže?
Vyplňte nasledujúci formulár do 15.11.. Spomedzi všetkých zúčastnených vyžrebujeme 3, ktorým profylaktiku ich projektora spravíme zadarmo. Výsledky súťaže budú zverejnené v piatok 18.11. na tejto stránke a tiež v našom ďalšom newslettri. Ďalší mail od nás si preto nezabudnite otvoriť. Možno sa šťastie usmeje práve na vás.

*Pozn.: Dopravné náklady spojené s poslaním projektora hradí výherca súťaže.